Hei igjen. Startet i dag tidlig i fra Harbakke i strålende vær. Kom opp i mot Alden (også kalt den norske hest) på formiddagen. Der møtte jeg hurtigruteskipet Midnattsol. Det var som tatt ut av en turist brosjyre med Jotunheimen
i bakgrunnen. Bestemte meg for å ta turen utom Bulandet, da jeg har hørt at det skal være veldig fint der. Ankom gjestebryggene på formiddagen med masse plass. Dro straks fram sykkelen og fotoapparatet og dro avgårde. Veldig
flott, et landskap som man nesten bare ser på tegninger og malerier. Hit vil jeg tilbake!! Etter en kjempefin sykkeltur, satte jeg kursen videre nordover mot Florø. Fikk en etterlengtet deilig sløv seilas (5-6 knop)over Stavfjorden.
Vinden dreide mere i mot da jeg passerte Stabben fyr ut for Florø, så jeg måtte ned og vekke Hjalmar. Han sviktet ikke som vanlig og vi sto rett opp til Kalvåg på Bremangerlandet.